helende muziek voor planeet Aarde


Op zondag 26 juni zijn we met de theaterversie van Amor Mundi op het stadsfestival DenderDiscover in Dendermonde. Dit festival is dan weer onderdeel van een groter festival ‘Stroom’. Een festival dat specifiek inzet op duurzaamheid en een aantal ecologische thema’s centraal plaatst. Ik geef graag enkele tickets weg voor deze voorstelling. Stuur een mailtje naar steven@lowimpactman.be en geef aan welke voorstelling je wil volgen (13u of 15u)

om 13u en 15u in de bibilotheek (Kerkstraat 11, Dendermonde)

Ik hoop zelf de voorstelling van Jef Neve en David Van Reybroeck te kunnen bekijken:

Helende muziek voor een planeet die beter verdient 

Bijna een jaar geleden werden grote delen van West-Europa overvallen door extreme regenval met schrikbarende overstromingen tot gevolg. De nietsontziende watervloed liet een ongekende ravage achter. Het oostelijke gedeelte van ons land werd zwaar getroffen. Veertig mensen kwamen om het leven en ontelbare slachtoffers verloren hun hebben en houden. Al snel waren meteorologen en klimaatdeskundigen het erover eens dat zulke extreme weersomstandigheden verband houden met de klimaatverandering en in de toekomst vaker zullen voorkomen.  

STROOM, een festival waarin kunstenaars hun stem laten horen in het klimaatdebat, vroeg aan componist Jef Neve en schrijver David Van Reybrouck om een nieuw requiem te schrijven, een dodenmis voor de planeet die we mogelijk met ons allen ten grave aan het dragen zijn. Ze creëren samen Rain Requiem, opgedragen aan de slachtoffers van de overstromingen. Van Reybrouck bezocht het getroffen gebied en sprak met tientallen getroffenen en nabestaanden. Zijn tekst is poëzie gepuurd uit interviews. Hij vermengt de drie landstalen met Engels en Latijn, de wereldtalen uit heden en verleden. 

Nu we het toch over klimaat en muziek hebben deel ik graag dit prachtige werkje. Gemaakt door een een studente uit het vak ‘Climate fiction’ van Stef Craps.

WE/enough

We build houses
Made cars, planes, phones
Meet thousands
Of like-minded souls
Through man-made screens
We merge with our machines
We love our hot summers
And don’t wonder what it means

We’re the richest, smartest, brightest
No one can deny us
Anything we want or need
We just take it, take it, take it
To fulfill our need for speed
To proceed,
To succeed,
And satisfy our endless greed

We’re superior, we’re the best
Our ivory tower in the West,
Where the floods can’t touch us
The earthquakes don’t wreck us
The fires don’t burn us
Nothing can overturn us
But it’s all our fault

The planet’s a gazillion years old
And we ruined it in seconds

Yes, I go to the secondhand shop
Stopped eating meat
Stopped using plastic straws
I’ve only flown once this year
and never throw trash on the ground

But this self-deceit
is what keeps us going around
is what keeps me going around
it keeps me from facing the facts
I’m scared
don’t know what to do or how to (re)act

I want my children to feel what I feel
When I take a deep breath in the woods and feel real
When I’m standing on a mountaintop
With arms wide open
Eyes pointed to the sky
I want to cherish hope and
don’t want this all to die

Because it will never be enough
When will we have enough?

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s