Isoleren met kleren


Tijdens de lezingen die ik af en toe geef in het Vlaamse land kom ik regelmatig mensen tegen die zelf ook met boeiende zaken bezig zijn. Een voorbeeld is de vzw Al-Arm die vooral inzet op het planten van bomen in Ghana. Een ander project is dat van de vzw mier, dit is het project van Steven en Heidelien. Het zijn twee interieurarchitecten die op ecologische manier met een verbouwing bezig zijn.

truitjehuisjeFascinerend vind ik hun isolatieproject waarbij ze de buitenmuren hebben geïsoleerd met kleren. Het gaat met name over het vele onbruikbare textiel dat bij de kringwinkel binnenkomt, maar onvoldoende kwaliteit bevat om nog via de winkel te verkopen. Voor de buiten gevel hebben ze 3 600 kilogram textiel gebruikt, net zoveel als de Aalstenaars in een week tijd weggooien. Dit soort onconventionele manier van isoleren zorgt natuurlijk voor heel wat discussie. Ik ben dan ook benieuwd wat het resultaat is op langere termijn. Dergelijke initiatieven van pioniers zijn in elk geval om discussie en creativiteit te stimuleren en dit hebben zullen we meer en meer nodig hebben.

Een laatste voorbeeld is het op stapel staande Hamadryad project van Carl Reymenans die in Stekene gestart is om een echte zelfvoorzienende Low Impact woning te bouwen. Hij gaat daarbij op zoek naar allerlei duurzame oplossingen rond zowel energie, voeding, water en afval. Al deze projecten kan je volgen via de links hierboven. Ik denk niet dat je dit soort info zal vinden op Batibouw komende dagen.

Plaats een reactie